bos

150215gelidonya

15.02.2015 tarihinde saat 8.30’da servis hareket noktamızdan yürüyüş başlangıç noktamız olan Karaöz/Adrasan’a doğru hareket ettik. Yaklaşık 1.30 saat, 90 kilometrelik yol sonunda Karaöz’e yürüyüş başlangıç noktamıza ulaştık. Burada yürüyüşe başlamadan önce değerli rehberlerimiz Aydın DOĞRU, Erdal ÇAKIROĞLU ve etkinlik sorumlumuz Osman PİŞİRİCİ tarafından yürüyüş hakkında gerekli bilgilendirmeleri aldık. Ardından bu... hafta aramıza yeni katılan katılımcılarımız, Borsa Anadolu Ticaret Meslek Lisesi öğrenci ve öğretmenleriyle tanıştık. 50 katılımcıyla yürüyüşümüze başladık. Yürüyüşümüzde İlk olarak Korsan Koyu karşıladı bizi. Harika manzarası ve güzelliğiyle mest olduk.

150118phaselis

18.01.2015 tarihinde saat 8.00’de yürüyüş başlangıç noktamız Kuzdere’ye doğru hareket ettik. Yolumuz üzerinde bulunan Kuzdere Camisi’ni ziyaret ettik. Bu cami kendisinden ayrı yapılmış minaresiyle dikkat çekmektedir. Hatıra fotoğrafı çekildikten sonra yürüyüş başlangıç noktamıza vardık. Burada katılımcılarımıza Lidosk kurucularımızdan Osman Pişirici ve rehberimiz Aydın Doğru yürüyüşle ilgili açıklamalarda bulundular. Açıklama sonrası yürüyüşümüze başladık. İlk etapta çıkışların olmasından dolayı ufak molalar veren rehberlerimiz, katılımcılarımızın sorunsuz bir şekilde tırmanışlarını sağladılar.

15 Aralık 2013 Pazar günü Termessos Antik Şehri - Düzlerçamı arasını yürüdük. Dostlarımız yine bizi yalnız bırakmadı. Melek Çalgeçen ve Sakine Tarhan liderliğinde yapılan etkinliğimize katılan tüm dostlara teşekkürler. Sizlerle daha güçlüyüz. Tek önceliğimiz doğayı korurken sizlere güvenli, düzeyli ve eğlenceli etkinlikler düzenlemek..

...Teşekkürler...

...LIDOSK...

Mehmet Alnıak liderliğinde 24 Şubat 2013 Pazar günü yapılan Güver Kanyonu - Evrens Doğa Yürüyüşümüze 24 doğasever katılmıştır.  Antalya'nın bu kadar yakınındaki bu doğa harikası yerin keyfini çıkaran yürüyüşçüler, akşam evlerine yüzlerinde büyük bir tebessüm ile döndüler.

Yürüyüşümüze katılan bütün dostlara sonsuz teşekkürler.

Bir sonraki etkinlikte buluşmak ümidiyle ...

 LİDOSK

150104beycik

04.01.2015 tarihinde düzenlemiş olduğumuz, doğa yürüyüşünü yapmak üzere saat 08.00’de Beyciğe varmak üzere yola çıktık. Yaklaşık 30 katılımcımız ile birlikte Antalya’nın batı istikametine doğru 70 km ve 1.5 saat süren yolculuk sonunda yürüyüş başlangıç noktamız olan Beyciğe vardık. Beycikten Ulupınar’a doğru 7 km yürüdükten sonra öğlen molamızı vereceğimiz Kayalar Restorana ulaştık. Yemek ve dinlenme sonrasında Yanartaş'a doğru yürüyüşümüze başladık.

140706rafting6 Temmuz Pazar günü 25 kişilik grubumuzla güzel bir gün geçirdik. Köprülü Kanyon'da AktivRaft ekibi ile düzenlediğimiz rafting etkinliğinde Köprü Çayın serin sularına meydan okuduk.

Rafting etkinliğimize katılan ve bizleri yalnız bırakmayan tüm doğa dostlarına sonsuz teşekkürler.

...LIDOSK...

Bu sefer (01 Aralık 2013 Pazar) Alarahan - Alara Kalesi arasını yürüdük. Dostlarımız yine bizi yalnız bırakmadı. Gülşen Arık ve Turgay Dündan liderliğinde yapılan etkinliğimize katılan tüm dostlara teşekkürler. Sizlerle her daim daha güçleniyoruz. Tek önceliğimiz doğayı korurken sizlere güvenli, düzeyli ve eğlenceli bir gün geçirtmek..

...Teşekkürler...

...LIDOSK...

Derneğimiz kurumsallaşma yolunda bir adım daha attı. Yürüyüşlerdeki rehber ihtiyacını karşılamak, standart oluşturmak, güvenli ve başarıı  yürüyüşler düzenlemek için LIDOSK TREKING REHBERLİĞİ KURSU'nu düzenledik. 23 Şubat 2012 tarihindeki teorik eğitim Hızır Reis Ticaret Meslek Lisesi Konferans salonunda, uygulamalı eğitim ise 24 Şubat 2013 Pazar günü Güver Kanyonu Doğa Yürüyüşünde gerçekleşti. 

 LİDOSK

141228eksili

28.12.2014 tarihinde Antalya ilimizin Döşemealtı ilçesindeki Ekşili Göletine doğa yürüyüşü gerçekleştirdik.

Yürüyüş başlangıç noktamızdan itibaren 8 km süren bu doğa yürüyüşünde katılımcılarımız muhteşem doğanın güzelliği, mantarlar, yaban mersinleri eşliğinde yürüyüşü tamamladılar. Ardından Yeşil Karaman köyüne doğru harekete geçen ekibimiz burada bulunan Karataş Mağarasına ulaştılar. Mağara hakkında bilgi edinilip gezildikten sonra katılımcılar hoş bir gün geçirmenin keyfiyle Antalya’ya döndüler.

140621demre07.06.2014 Cumartesi günü Demre Çayağzı - Çağıllı Plajı arası yürüdük. Oradan tekneye ile Simena batık şehiri gezdik sonra Andriake Camping'te çadlarda kaldık. 08.06.2014 Pazar günü Muskar yaylasına araba ile çıktık, oradan Finike'ye kadar güzel bir doğa yürüyüşü yaptık. Bu doğa dostu ve eğlenceli etkinliğimize katılan bütün dostlara teşekkürler.

Sizlerle daha güçlüyüz.

...LIDOSK...

17 Kasım'da dostlarla birlikte Antik Kral Yolunu yürüdük. Dağbeli Kasabası Nato tesislerinden başlayan yürüyüşümüz Kovanlık Köyü kahvesinde son buldu. Yürüyüş boyunca Romalılardan ve Selçuklulardan kalan eserleri görme şansımız oldu. Yürüyüşümüze katılan tüm dostlara teşekküler. Sizlerle çok daha güzel herşey...

Dernek üyemiz Emekli Albay Sayın Mehmet KAYA iderliğinde 27.01.2013 Pazar günü  gerçekleştirilen Saklikent - Bakırlıtepe Doğa Yürüyüşümüze katılan tüm dostlara sonsuz teşekkürler... Sizlerle herşey daha güzel ve daha eğlenceli. İyi ki varsınız...

Bir sonraki etkinlikte buluşmak ümidiyle... 

LİDOSK

141221kocain

15 katılımcı ile 21.12.2014 Pazar günü saat 8.00’de Kocain Mağarasına ulaşmak üzere hareket ettik. Antalya-Burdur karayolundan saparak Camili ve Ahırtaş köyleri üzerinden Kocain Mağarasına ulaştık. Kocain mağarasını gezdikten sonra yürüyüşe mağara önündeki başlangıç noktamızdan başladık. Muhteşem doğa manzarası eşliğinde ve yol boyunca karşılaştığımız yaban mersinlerinin tadına bakarak 13 kilometrelik yürüyüş parkurumuzu tamamladık.

140615adrasanLidosk, 14-15 Haziran tarihlerinde Kapadokya gezisi düzenledi. Gezinin rehberliğin Efdal Korkmaz, gezi sorumluluğunu Gülşen Arık yaptı. Lidosk'lu doğaseverler, Nevşehir, Ürgüp, Göreme, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Ihlara Vadisi, Zelve açık hava müzelerini gezdi. Ayrıca Şarap Mahzenleri ile Avanos'ta çömlek yapımını inceledi. Pazar sabahı ise balonlarla gökyüzüne yükselip, Kapadokya bölgesini havadan inceleme fırsatını da kaçırmadılar.

...LIDOSK...

03.11.2013 Pazar günü yine Uçan Şelalesinde, yine Kozan Köyünde Süleyman Hoca'nın yerindeydik. Her zamanki güler yüzüyle karşıladı bizi. Ağırladı ve en sonunda da uğurladı. Bu sefer rotamızı değiştirmiş ve Pednelissos Antik Şehriye doğrultmuştuk yüzlerimizi. Antik şehri gezdikten ve 3000 yıllık sarnıçtan su içtikten sonra yüzümüz muhteşem doğasıyla hez zaman bizi mesteden Uçan Şelalesine döndü yine. Etkinliğimize katılan dostlar. İyi ki varsınız. Yine sizinle güzel anlar yaşadık.. Teşekkürler...

...LIDOSK...

Dernek üyemiz Şükrü ATALAY liderliğinde 13.01.2013 Pazar günü  gerçekleştirilen Gedeller - Sivridağ - Gökdere Şelaleleri Doğa Yürüyüşümüze katılan tüm dostlara sonsuz teşekkürler... Sizlerle herşey daha güzel ve daha eğlenceli. İyi ki varsınız

Bir sonraki etkinlikte buluşmak ümidiyle...

LİDOSK

141214bukormani

17 Katılımcı ile Pazar günü 8 de yola çıktık. Doyran'da yarım saat kahvaltı molası verdikten sonra Çobanpınarı'nda aracımızdan inerek saat 9,30 da yürüyüşümüze başladık. 11 km yürüdükten sonra Bük ormanına saat 14,00'da ulaştık. Burada Bayram kaptanın hazırladığı çayı içtik kestaneleri yedik. Katılımcılarımız yürümeye devam etmek istedikleri için 4 km daha yürüdük ve saat 16'da etkinliği sonlandırdık ve Antalya'ya doğru hareket ettik. Dönüş yolunda Eylem hanımın söylediği türkülerle yorgunluğumuzu attık. Yeni etkinliklerde buluşmak dileğiyle

Etkinliğimize katılıp bize destek olan tüm doğaseverlere teşekkürler.

...LIDOSK...

140615adrasan15 Haziran Pazar günü Adrasan'da başlayan 9 km'lik doğa yürüyüşünün ardından Sazak Koyuna ulaştık. Bizi bekleyen teknemizle açıldık ve bol bol yüzerek birbirinden güzel koyları gezdik. Bu doğa dostu ve eğlenceli etkinliğimize katılan bütün dostlara teşekkürler.

Sizlerle daha güçlüyüz.

...LIDOSK...

20.10.2013 Pazar günü yaptığımız Ormana - Altınbeşik Mağarası Doğa Yürüşüşümüze katılan tüm dostlara teşekkürler. İyi ki varsınız..

...LIDOSK...

altSayın Mehmet Alnıak liderliğinde 18.11.2012 tarihinde yapılan Gömbe Yaylası - Yeşilgöl - Uçarsu Doğa Yürüyüşümüze katılan tüm dostlara sonsuz teşekkürler...

Bir sonraki etkinlikte buluşmak ümidiyle... 

141130termessos

30.11.2014 tarihinde yaklaşık 50 katılımcı ile gerçekleştirdiğimiz etkinliğin rehberliğini Sakine TARHAN ve Melek ÇALGEÇEN, etkinliğin sorumluluğunu ise Erdal ÇAKIROĞLU üstlendi. Termessos deniz seviyesinden 1150 metre yükseklikte Güllük dağında kurulmuştur. Bir çok vahşi bitki ve hayvana ev sahipliği yapan bu yer sık çam ormanlarıyla kaplıdır.

140608ucan08 Haziran Pazar günü birbirinden güzel iki şelale arasını yürüdük. Gebiz'in üstündeki Uçan I ve Uçan II diye adlandırılan bu muhteşem iki şelale, Antalya'nın görülmeye değer en önemli yerlerinden birisidir. Etkinliklerimize katılan bütün dostlar sizlerle daha güçlüyüz.

...LIDOSK...

06.10.2013 Pazar günü yaptığımız Isparta Sütçüler Yazılı Kanyon Yürüyüşüne katılan tüm doğasever dostlarımıza ve bizlere destek olan Isparta Turizm ve Tanıtma Doğa Sporları Kulübü Derneğine ve derneğin gönüllüleri Sayın Niyazi Çamurcu'ya, Sayın Abidin Yorgancı'ya ve Sayın İsmail Öğretmenimize sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız..

...LIDOSK...

Sayın Mehmet Alnıak liderliğinde 04.11.2012 tarihinde yapılan Hisarçandır-Sarıçınar Vadisi-Göynük Kanyonu yürüyüşüne katılan tüm dostlara sonsuz teşekkürler...

18 Kasım Pazar günü; Gömbe Yaylası - Yeşilgöl - Uçarsu etkinliğinde buluşmak ümidiyle... 

141123alara

24.11.2014 Pazar günü Alaaddin Keykubat tarafından Alanya’nın fethi sonrası yapılmış tarihi Alara Han ve Alara Kalesine gezi düzenlediler. Yaklaşık 20 kişinin katıldığı bu Etkinliğin sorumluluğunu Osman PİŞİRİCİ, rehberliğini ise Haktan İsmail ÖZTÜRK gerçekleştirdi. Katılımcılar ilk olarak 1231 yılında yapılmış, Türk yapı ve sanatının güzel örneklerinden biri olan hanı gezdiler. Sonrasında M.Ö. 1.yy’da basılmış olduğu tahmin edilen paraların bulunduğu Cibra(Kibra) harabelerine zorlu bir tırmanış sonrasında ulaştılar. Harabelerde bulunan Türk Bayrağını yenisi ile değiştiren Lidosk ayrıca vatan borcunu da yerine getirmenin onuruyla yürüyüşü tamamladılar.

Etkinliğimize katılıp bize destek olan tüm doğa severlere teşekkürler.

...LIDOSK...

140601ciraliLidosk 19 km'lik Çıralı-Tekirova yürüyüşünün büyük bir çoğunluğunu yağmur altında yürüdü. Yol boyunca doğaseverlere yağmurla birlikte muhteşem doğa eşlik etti. Etkinliğin yürüyüş liderliği Aydın Doğru ve Selim Biral tarafından yapıldı. Etkinliğimize katılan ve bizleri yalnız bırakmayan tüm doğa dostlarına sonsuz teşekkürler.

...LIDOSK...

Muhteşem bir doğada yürüdüğümüz, Yukarı ve Aşağı Yanartaş'ı gördüğümüz, yüzdüğümüz, Ulupınar'da yemek yediğimiz, yeni dostluklar kurduğumuz Ulupinar-Yanartaş-Çıralı Yürüyüşümüze katılan muhteşem insanlara teşekkürler. Doğa ve insan sevgisinin buluştuğu insanların bir arada olması gerçekten mutluluk verici. Bütün dostlara sonsuz teşekkürler..

...LIDOSK...

Dernek başkanımız Osman Pişirici liderliğinde gerçekleştirilen Adrasan konaklamalı Sazak Koyu yürüyüşü 13 Ekim 2012 Cumartesi günü Ulupınar'da yenen öğle yemeği ile başladı. Cumartesi günü Adrasan'da denize girildi, gece Yanartaş'a çıkıldı. 14 Ekim 2012 Pazar günü kahvaltıdan sonra Sazak Koyu yürüyüşüne geçildi. Sazak Koyunda denize girildi.Toplam 19 kilometrelik bir yolun yüründüğü etkinlik, yüzlerde müthiş gülümsemeler, doyumsuz lezzetler ve muhteşem dostluklar ile sona erdi.

141116karacaoren

16 Kasım Pazar günü, 20 doğasever ile Karacaören Sığla Ormanını yürüdük. Etkinlik sorumluluğunu sayın Gülşen Arık, rehberliğini ise sayın Aydın Doğru yaptı. Sabah 07.00’de başlayan etkinlik, akşam 18.00’de sona erdi.

Etkinliğimize katılıp bize destek olan tüm doğa severlere teşekkürler.

...LIDOSK...

18 Mayıs 2014 tarihinde 23 doğasever ile bir Lykia parkurunu daha yürüdük. 11 km'lik yürüyüşümüz Hisarçandır-Elmayanı'ndan başladı. Yürüyüşümüzün rehberliğini tecrübeli bir arkadaşımız ve aynı zamanda izci lideri olan Mehmet Alınak yaptı. Etkinliğimiz Göynük Kanyonu içerisinde son buldu..

Burada yenilen balıkların ardından ekibimiz ekibimiz Antalya'ya mutlu bir şekilde döndü. Etkinliğimize katılan tüm dostlara sonsuz teşekkürler.

...LIDOSK...


LİDOSK, 30.06.2013 PAZAR GÜNÜ UÇAN I - UÇAN II ŞELALERENİ YÜRÜDÜ. YÜRÜYÜŞÜMÜZE KATILAN BÜTÜN DOĞASEVERLERE SONSUZ TEŞEKKÜRLER.  

İYİ Kİ VARSINIZ.

...LIDOSK...

 

Sayın Ercan Maden liderliğinde 30 Eylül 2012 Pazar günü Alacasu-Phasalis-Tekirova yürüyüşünü gerçekleştirdik. Yürüyüşümüz Tahtalı Dağı girişinden başladı. Bir saatlik bir yürüyüşten sonra Phasalis Antik Şehrine ulaştık. Burada yüzme molası vererek,  o muhteşem Phasalis koyunda, tarihi antik şehir içinde yüzdük. Öğle yemeğinden sonra  tekrar yola koyulduk ve muhteşem parkuru neşe içinde tamamladık. Yürüyüşümüze katılan tüm doğaseverlere sonsuz teşekkürler.

Diğer yürüyüşlerde görüşmek üzere...

141109ucan

09 Kasım Pazar günü 40 doğasever ile gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde doğaseverler önce Gebiz/Kozan Köyündeki Pednelisssos Restaurant'a ulaşarak, dinlendikten sonra 10 km'lik yürüyüş için harekete geçti. Birbirinden güzel her iki şelaleyi gezdikten sonra saat 15.00 gibi tekrar Restaurant'a ulaştı. Burada, balık, salata, pilav, mantar ve çaydan oluşan menülerini yedikten sonra güzel bir gün geçirmenin hazzıyla Antalya'ya hareket ettiler.

Etkinliğimize katılıp bize destek olan tüm doğa severlere teşekkürler.

...LIDOSK...

04 Mayıs 2014 Pazar zor bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdik. Göynük Yaylasından başlayan yürüyüşümüz Göynük Kanyonunun içinde sona erdi. Etkinliğimize katılan bütün doğaseverler zor ama muhteşem bir parkurda yürümenin hazzını duydular. Etkinliklerimizde bizleri yalnız bırakmayan bütün dostlarımıza sonsuz teşekkürler..

...LIDOSK...

 

KASTAMONU - İNEBOLU ARASINDA YAPILAN "7. ATATÜRK İSTİKLAL YÜRÜYÜŞÜ"NE DERNEĞİMİZİ TEMSİLEN KATILAN ARKADAŞLARIMIZ SAYIN MEHMET KAYA'YA, SAYIN TURGAY DÜNDAR'A VE FATİH BAYRAM'A,  AYRICA BU ETKİNLİĞİ DÜZENLEYEN VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE (İSİMLERİNİ "DEVAMINI OKU" BUTONUNA TIKLAYINCA GÖREBİLİRSİNİZ) SONSUZ TEŞEKKÜRLER. 

...LIDOSK...

 

ucan2

 

Başkanımız Osman Pişirici liderliğinde 24 Haziran 2012 Pazar günü Uçan I ve Uçan II Şelaleleri yürüyüşünü gerçekleştirdik. Antalya'nın en güzel iki şelalesini yürümekle kalmadık, aynı zamanda buz gibi sularda serinledik. Yürüyüşümüze katılan tüm doğaseverlere sonsuz teşekkürler.

 

Diğer yürüyüşlerde görüşmek üzere...

141102kasnak

Etkinliğimiz 2 Kasım 2014 tarihinde gerçekleştirildi. Eğirdir Yukarı Gökdere Mahallesi'nde bulunan Kasnak Meşesi Ormanı yürüyüşüne Aydın Doğru rehberlik ederken, etkinliğin sorumluluğunu Osman Pişirici yaptı. Yaklaşık 50 LİDOSK üyesi doğada 12 kilometre yürüdü. Kasnak Meşesi Ormanı'nın doğasına hayran kalan doğa severler, sonbaharın getirdiği renk cümbüşünde hatıra fotoğrafları çektirdi.

Etkinliğimize katılıp bize destek olan tüm doğa severlere teşekkürler.

...LIDOSK...

27 Nisan 2014 Pazar günü yürüyüşümüz Adrasan'dan başladı. Musa Dağı üzerindeki Antik Olympos şehri doğasverlere muhteşem görüntüsü yanında tarihe yolculuk yaptırdı. Olympos'a doğru iniş ise gerçekten muhteşemdi. Sandal ağaçlarından bazen neredeyse gökyüzü bile görünmüyordu. Bu eşsiz doğada bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlara sonsuz teşekkürler..

...LIDOSK...

01 - 02 Haziran 2013 tarihlerinde dostlarımız ile Adrasan - Sazak Koyu'nu yürüdük. 01 Haziran Cumartesi günü saat 11.00'da Lykia Adrasan Oteline yerleştik. Öğle yemeğinden sonra akşama kadar olan zamanı, deniz etkinliği, dinlenme ve dostlarla sohbet ederek eğlenceli bir şekilde geçirdik. Akşam yemeğinden sonra saat 20.45'de Yanartaş'a çıktık. Yıldızların altında binlerce yıldır sönmeyen ateşin etrafından şiirler okuyup, şarkılar söyledik.

Sayın Ahmet İnce liderliğinde 29 Nisan 2012 Pazar günü gerçekleştirilen Murtiçi - Ahmetler kanyonu yürüyüşümüze katılan tüm dostlarımıza teşekkürler. Sizinle olmak çok güzeldi.

Diğer yürüyüşlerde görüşmek üzere...

141019gombeEtkinliğimize ilk olarak Elmalı ilçesi Tekke Köyündeki Abdal Musa Türbesi'nde başladık. Sonraki  durağımız yürüyüşü gerçekleştirmek üzere Gömbe Yaylası oldu. Sedir ağaçlarının arasında yapılan iki saatlik bir yürüyüşün ardından Akdağ eteklerinde bulunan denizden bin 810 metre yükseklikteki Yeşilgöl'e ulaştık. Yeşilgöl'deki molanın ardından; yazın Gömbe'ye, kışın ise Fethiye'ye akan Uçarsuya yürüyerek, 6 saat süren gezimizi tamamladık.

Etkinliğimize katılıp bize destek olan tüm doğa severlere teşekkürler.

...LIDOSK...

20 Nisan 2014 Pazar günü, Türkiye'nin ilk Expo'sunun sembol çiçeği olan Şakayık çiçeğinin olduğu alana doğa yürüyüşü gerçekleştirdik. Bu yürüyüşümüz esnasında Tarım Bakanımız Sayın Mehti Eker, Antalya valimiz Sayın Sebahattin Öztürk ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Menderes Türel ile sohbet edip resim çektirdik. Ayrıca aynı gün derneğimiz basın sorumlusu sevgili arkadaşımız Turgay Dündar'ın da doğum günüydü. Kendisine bir kez daha "İyi ki doğdun Turgay, seni SEVİYORUZ" diyoruz..

...Teşekkürler...

...LIDOSK...

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında dernek üyelerimiz ile Gelidonya Feneri'ni yürüdük.

Bütün teşekkürler etkinliğimize katılanlara ve bizleri yalnız bırakmayanlara.

...LIDOSK...

Emekli Albay Sayın Mehmet Kaya liderliğinde 08 Nisan 2012 Pazar günü gerçekleştirilen Kocain Mağarası doğa yürüyüşümüze katılan tüm dostlarımıza teşekkürler. Sizinle olmak çok güzeldi.

Diğer yürüyüşlerde görüşmek üzere...

141025davraz

Eğirdir Turizm Tanıtıma ve Doğa Sporları Derneği (ETUDOSD) tarafından organize edilen ve geleneksel hale gelen 29 Ekim Davraz Dağı Cumhuriyet tırmanışı her yıl olduğu gibi bu yıl Davraz dağı 2632 metrede gerçekleştirildi. Bu yılki tırmanış Sav Köyünden başladı. Oluk beli çeşmesi mevkiinde kurulacak bir günlük kampın ardından zirveye tırmanıldı ve Kul ovası mevkiindeki Davraz kayak tesislerinde etkinlik sona erdi.

Etkinliğimize katılıp bize destek olan tüm doğa severlere teşekkürler.

...LIDOSK...

23 Mart 2014 Pazar günü Yukarı Beycik - Ulupınar arası Lykia yolunu yürüdük. Böylece bu parkuru yürüyen dostlar, bir Lykia parkurunu daha tamamladılar. Sizlerle olmak, bu güzel günü ve parkuru paylaşmak çok güzeldi. İyi ki varsınız.

...Teşekkürler...

...LIDOSK...

21 Nisan'daki Göynük Yaylası yürüyüşümüze, güneşli yazdan kalma bir havada başlamamıza rağmen, veli çeşmesi civarında nisan yağmurlarıyla ıslandık. Belbaşı yöresine geldiğimizde kar-dolu karışımı yağışa yakalandık. Ancak vazgeçmek aklımıza bile gelmedi. Dört mevsimi yaşadığımız güzel bir doğa yürüyüşü yaşadık.

Teşekkürler bütün katılanlara ve vazgeçmek kitaplarında yazmayanlara...

...LIDOSK...

Sayın Ahmet Ali Akbaş liderliğinde 01 Nisan 2012 Pazar günü gerçekleştirilen Evdirhan - Güver kanyonu yürüyüşümüze katılan tüm dostlarımıza teşekkürler. Sizinle olmak çok güzeldi.

Diğer yürüyüşlerde görüşmek üzere...

141011tahtaliLidosk, 11 Ekim 2014 Cumartesi günü Yürüyüş Rehberi sayın Aydın Doğru liderliğinde 5 km yürüdükten sonra, Çukuryayla'da 8 doğasever ile kamp kurdu. 12 Ekim Pazar sabahı 05.30'da kalkıp kampı topladıktan sonra Tahtalı Dağı zirvesine doğru tırmanışa geçildi. Saat 11.00'de zirveye varmanın büyük keyfi yaşandıktan sonra, Beycik'e doğru iniş başladı. Yaklaşık 3,5 saat yağmur altında yürüyen doğaseverler, etkinliği 2365 metre yüksekliğe çıkmanın ve toplamda 25 km yürüyerek, bir etkinliği daha büyük bir mutluluk ile bitirmenin hazzını yaşadılar.

Etkinliğimize katılıp bize destek olan tüm doğa severlere teşekkürler.

...LIDOSK...

23 Şubat 2014 Pazar günü sadece Lykia yolunda yürümedik. Aynı zamanda Phasalis için yapılan "PHASALIS'TE OTELE HAYIR" etkinliğine katıldık. Ayrıca bu yürüyüşte kardeş kulübümüz olan Isparta ISTUDAK (Isparta Turizm ve Tanıtma Kulübü Derneği) ile birlikte olmak bizim için ayrı bir önem taşıyordu. Etkinliğimize katılan tüm dostlar. İyi ki varsınız...

...Teşekkürler...

...LIDOSK...

49 doğasever ile birlikte 07 Nisan 2013 Pazar günü Göynük Yaylası-Kuzdere Kanyonu-Roma Köprüsü'nü yürüdük. Bizleri etkinliklerimizde yalnız bırakmayan tüm doğasever dostlarımıza sonsuz teşekkürler.

...LIDOSK...

Sayın İrina Saygı liderliğinde 25 Mart 2012 Pazar günü gerçekleştirilen Adrasan - Olympos yürüyüşümüze katılan tüm dostlarımıza teşekkürler. Sizinle olmak çok güzeldi.

Diğer yürüyüşlerde görüşmek üzere...

140921urunlu21 Eylül Pazar günü çerçekleştirdiğimiz etkinliğimize Ürünlü Köyü yakınlarında bulunan Altınbeşik Mağarasını ziyaret ederek başladık, botlarla mağara keşfi yaptık ardından Ormana Köyü'nde öğle yemeği ardından da Düğmeli Evlerde tarihin izlerini aradık.

Etkinliğimize katılıp bize destek olan tüm doğa severlere teşekkürler.

...LIDOSK...

Lidosk olarak bundan sonraki yürüyüşlerimizde hep Lykia yollarındayız. Göynük Yaylası - Gedelme yürüyüşü ile bizimle yürüyen ve bundan sonraki yürüyüşlerimize de katılan dostlar bir süre sonra 509 km'lik Lykia yolunu tamamlamış olacaklar. Göynük Yaylası - Gedelme doğa yürüyüşümüze katılan tüm dostlar. İyi ki varsınız.

...Teşekkürler...

...LIDOSK...

Kulübümüzün başkanı sayın Osman PİŞİRİCİ liderliğinde 10 Mart 2013 Pazar günü Döşemealtına ismini veren Antik Kral Yolu'nu yürüdük. Romalılar tarafından yapılan bu antik yolun her tarafında tarihi eserler, hanlar ve su sarmıçları mevcut. Bir zamanlar Toroslardan Antalya'ya ovasına iniş için kullanılan ve bir boğazda yer alan Antik Yol'da yürümek gerçekten çok güzel bir his. Ayrııca yürülyüşün sonuna doğru muhteşem bir göl manzarası, herkesi kendiine hayran bıraktı. Keşke orada bizimle olsaydınız yürüyüşümüze katılamayan doğaseverler. 

Yürüyüşümüze katılan bütün dostlara ise sonsuz teşekkürler.

Bir sonraki etkinlikte buluşmak ümidiyle ...

 LİDOSK

Sayın Dr. Kemal Döyen liderliğinde 18 Mart 2012 Pazar günü gerçekleştirilen Karacaören Barajı yürüyüşümüze katılan tüm dostlarımıza teşekkürler. Sizinle olmak çok güzeldi.

Diğer yürüyüşlerde görüşmek üzere...

140914yaka14 Eylül Pazar günü çerçekleştirdiğimiz etkinliğimize Karacaören'de göl manzaralı bir kahvaltı ile başladık, dağ yolu üzerinden doğa manzaralı bir yolculukla Isparta Aksu İlçesine ulaştık ISTUDAK ekibi liderliğinde önce Yaka Kanyonu geçişimiz tamamladık ardından Zindan Mağarasını ziyaret ettik.

Etkinliğimize katılıp bize destek olan tüm doğa severlere ve ISTUDAK ekibine teşekkürler.

...LIDOSK...

Seyahat acentacılığı faaliyetleri; Kültür ve Turizm Bakanlığı 5011 belge numaralı A Grubu Patera Turizm Seyahat Acentası tarafından yapılmaktadır.

LİDOSK

Lykia İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü Derneği

Arama Yap

Neler Yaptık