bos

KUZDERE - ALACASU - PHASELİS (LYKIA YOLU) DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

150118phaselis

18.01.2015 tarihinde saat 8.00’de yürüyüş başlangıç noktamız Kuzdere’ye doğru hareket ettik. Yolumuz üzerinde bulunan Kuzdere Camisi’ni ziyaret ettik. Bu cami kendisinden ayrı yapılmış minaresiyle dikkat çekmektedir. Hatıra fotoğrafı çekildikten sonra yürüyüş başlangıç noktamıza vardık. Burada katılımcılarımıza Lidosk kurucularımızdan Osman Pişirici ve rehberimiz Aydın Doğru yürüyüşle ilgili açıklamalarda bulundular. Açıklama sonrası yürüyüşümüze başladık. İlk etapta çıkışların olmasından dolayı ufak molalar veren rehberlerimiz, katılımcılarımızın sorunsuz bir şekilde tırmanışlarını sağladılar.

İnişi tamamlayıp Alacasu deresini geçtikten sonra Alacasu Koyu’na vardık. Bu muhteşem koyda mola vermeden olmazdı. Mola sonrası Phaselis’e doğru tekrar yürüyüşümüze başladık. Yürüyüşümüzde bize bir yanda Akdeniz’in o muhteşem güzelliği ve diğer yanda Phaselis antik şehrinin eşsiz kalıntıları eşlik etti. Phaselis’e vardığımızda Bayram kaptanımızın odun ateşinde demlediği çayımız bizi bekliyordu. Çay ve tarihi sohbet sonrası sayın Adil Şahin ve Osman Pişirici’nin arkeolojik ve tarihi bilgileri eşliğinde Phaselis Antik Şehri’ni gezdik. Ardından katılımcılarımıza her açıdan hoş vakit geçirten yürüyüşümüz sona erdi. Toplamda 12 km süren bu etkinliğimizde emeği geçen herkese teşekkür eder, bir sonraki yürüyüşümüzde görüşmeyi dileriz.

...LİDOSK...


Foto Galeri

Seyahat acentacılığı faaliyetleri; Kültür ve Turizm Bakanlığı 5011 belge numaralı A Grubu Patera Turizm Seyahat Acentası tarafından yapılmaktadır.

LİDOSK

Lykia İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü Derneği

Arama Yap

Neler Yaptık