Lykia İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü

| | | |

KA1 Projeleri

ACCEPT MIGRATION

Bu eğitim kursu, göçün kavramsal yönetimi konusunda yaygın eğitim alanında gençlik çalışanları ve eğitmenler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Eğitim kursunun temel amacı, gençlik çalışanlarını yeterli beceri ve bilgiyle donatmak, göç alanında kolaylaştırıcı olma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktır.

Konum: Žabonosy/Çek Cumhuriyeti

Düzenleyen: GENESIS

Tarih: 22.05.2022-27.05.2022


Enes Şamil Kiraz

lidosk 150

"Göçü İçselleştir" projesi katıldığım ilk Erasmus+ projesiyd. Projeye katıldıktan sonra, bu tarz projeleri daha erken öğrenmediğim için kendime çok yakındım. Bu gibi projeler insana yeni kavrayışlar, arkadaşlar ve kültürlerle tanışmak için harika fırsatlar sunan deneyimlerdir. Bu proje sayesinde keyifli eğitimlere katılma ve rahat, kırsal bir mekanda farklı bir geçmişe sahip insanlarla vakit geçirme şansım oldu. Zaten, projenin konusu olan göç benim gibi Türk katılımcıları özellikle yakından ilgilendiren bir konu. Eğitim sırasında göçün farklı türleri, uluslararası hukuk gibi konuların yanı sıra, devletler, STK'lar ve uluslararası kuruluşların göç alanındaki faaliyetleri hakkında da bilgi edindik. Ancak projenin en unutulmaz kısmı Ukraynalı mülteciler için kurulan mülteci merkezine gitmek ve merkezin işleyişine yardım etmekti. Sonuç olarak, "Göçü İçselleştir" projesi, göç konusundaki bilgilerimi geliştirmek, Ukraynalı mültecilerin mevcut durumunu ilk elden gözlemlemek ve harika insanlarla tanışmak için mükemmel bir fırsattı.


Nevra Aynacı

lidosk 150

Merhaba, ben Nevra. Mayıs ayının sonlarında "Accept Migration" projesiyle ilk defa yurtdışına çıkma fırsatına sahip oldum. Benim için inanılmaz bir deneyimdi. Proje Zabonosy denilen küçük, doğayla iç içe, inanılmaz huzur verici bir yerde gerçekleşti. Proje süresince göçmenlik ve göç yasalarıyla ilgili bilgi sahibi olmanın yanısıra günümüzde göçü deneyimleyen Ukraynalı mültecilerle bir araya gelme şansımız da oldu. Buraya bıraktığım fotoğrafım orada tanıştığım küçük kızla aramdaki dil bariyerine rağmen oluşturduğumuz tatlı iletişimimizin bir kanıtı. Bu deneyimi bana sağladığı için LİDOSK'a çok teşekkür ediyorum ve başka projelere katılmayı dört gözle bekliyorum💖

Lykia İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 242 247 72 82

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang