Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

| | | |

Erasmus+ Hareketlilikleri

Enhancing Diversity Management and Inclusion in Youth Work

Konum: Dilijan/Ermenistan

Düzenleyen: Armenian Progressive Youth

Tarih: 11.07.2022-18.07.2022

"Gençlik Çalışmalarında Çeşitlilik Yönetimi ve Dahil Ediciliği Artırma" projesi, AB üye devletlerinden (Almanya, Belçika, Bulgaristan, Yunanistan, Portekiz, İspanya ve Romanya) ve AB'nin Komşu ülkelerinden (Ermenistan, Belarus, Bosna Hersek, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Moldova, Ukrayna ve Türkiye) 30 gençlik çalışanı, eğitimcisi ve gençlik eğitmenini çeşitlilik yönetimi becerilerinin geliştirilmesi ve gençlerle çalışmalarında çeşitliliğe dayalı farkındalığı artırarak çalışma ortamlarında çeşitlilik kültürünün nasıl uygulanacağını öğrenmeleri için desteklemeyi amaçlamaktadır.


Berkay Coşkun

lidosk 150

Merhaba ben Berkay Coşkun. 11-18 Temmuz 2022 tarihinde Ermenistan’ın Dilijan kentinde gerçekleştirilen Diversity Management and Inclusion in Youth Work adlı projeye katıldım. Bu projede çeşitlilik kavramı üzerine çalıştık ve bu proje sayesinde bilmediğim bir çok şey öğrendim. Bizden farklı olan insan gruplarını nasıl daha iyi anlayacağımızı ve onlarla nasıl bir empati yolu kuracağımızı bu proje sayesinde daha iyi görmüş oldum. Bununla beraber Ermenistan’ı görmüş oldum ve bir sürü güzel insan tanıdım. Bu fırsat için Lidosk ekibine ne kadar teşekkür etsem azdır.


Simge Kılıç

lidosk 150

Merhaba ben Simge Kılıç 11-18 Temmuz tarihleri arasında Ermenistan’da gerçekleşen Enhancing Diversity Management and Inclusion in Youth Work projesine katıldım. çeşitlilik yönetimi becerilerimizi arttırmaya, çalışma ortamlarında çeşitlilik kültürünü uygulama ve gençlerle çalışmalarda çeşitlilik odaklı farkındalığı artırma üzerine bir çok çalışmada bulunduk. Projenin sonunda birçok önyargımı kırdığımı ve çeşitli konularda daha empatik düşünmeye başladığımı farkettim. Dolu dolu geçen bu 1 haftada çeşitli kültürler tanırken kendi kültürümüzü de gururla tanıtma fırsatı bulduk. Harika arkadaşlıklar edindim ve hafızamdan hiç silinmeyecek anılar biriktirdim. Bu projede yer alma fırsatını bana sunan Lidosk ekibine çok teşekkür ediyorum.

Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 507 760 78 76

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang