Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

| | | |

Erasmus+ Hareketlilikleri

Leaders of Tomorrow

Konum: Pec pod Sněžkou/Czech Republic

Organizasyon: GENESIS

Tarih: 13.07.2022-21.07.2022

Bu proje, dünyadaki en iyi liderlerin çalışmalarından bilinen en iyi uygulamaları paylaşırken liderlerin bilgi ve yeteneklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Temel yönetimden mükemmel liderliğe nasıl geçileceğini ve bunun sistem ve insanların yaşamlarını ve motivasyonunu nasıl etkileyeceğini öğrenmek istiyoruz.


Emirhan Çebe

lidosk 150

Merhaba ben Emirhan, 13-21 temmuz tarihleri arasında Çekyanın Pec Pod Snezkou kasabasıda "Leaders of Tomorrow" eğitim kursuna katılma fırsatım oldu. Bu kurs sayesinde doğayla iç içe bir dağ evinde kaldım ve mükemmel dağ manzaraları gördüm. Görmekle kalmayıp çekya'nın en yüksek dağı olan Snezka'ya tırmandım. Her ne kadar zor ve yorucu da olsa herkesin deneyimlemesi gereken bir şey olduğunu düşünüyorum. Ayrıca dünyanın birçok yerinden birbirinden tatlı insanlarla tanıştım, arkadaşlıklar kurdum ve onlarla unutulmayacak anılar edindim. Eğitimler ve aktiviteler sayesinde iyi bir lider olma yolunda kendime hatrı sayılır bilgi birikimi kattım ve gelecekti kendime yatırım yaptım. Bunlarla da kalmayıp Prag'ı gezdim ve keşfettim. Mükemmel mimarisine ve Tarihi dokusuna hayran kaldım. Bu fırsatı bana sundukları Lidya İzcilik ve Doğa sporları (lidsokngo) ekibine sonsuz teşekkür ederim.


Özge Ağın

lidosk 150

Merhaba ben Özge , LİDOSK ile "Leaders of Tomarrow" projesi ile tanıştım . Projenin ilk basmağı Temmuz ayında Çekya’da gerçekleşti. Benim için unutulmaz bir deneyimdi . Proje sayesinde hayatımda hiç görmediğim yerler keşfettim , farklı ülkelerden ve kendi ülkemden dostlar edindim . Kültürel gecelerde birçok milletin kültürüne dair bildiler edindim. Projenin konusu olan liderlik hakkında kendi iletişim, sorun çözme , doğru kararlar verme becerilerimi test edip geliştirme fırsatı buldum. Böyle bir projede yer almaktan çok mutluyum


Büşra Bersu Çalışkan

lidosk 150

Çekya'da düzenlenen Leaders of Tomorrow adlı proje, kendimizi bu alanda daha çok keşfetmemize ve geliştirmemize yardımcı oldu. Eğitici etkinlikler, oyunlar oynayarak konuya dair ufkumuz açıldı. Başka bakış açılardan da bakmayı öğrendik. Zaman geçirdikçe yabancı insanlarla daha çok kaynaştık ve samimi olduk. Aynı zamanda ingilizcemizi de geliştirme fırsatımız oldu. Energizer denen oyunlarla enerjimizi yükselttik ve daha çok adapte olduk. Aynı zamanda çekya'nın en yüksek dağına tırmanıp bütün şehri izleme fırsatımız da oldu. Hayatımda ilk defa bu kadar yol kat edip asla vazgeçmemek benim için bir ilkti. Hayatım boyunca unutamayacağım anlar ve arkadaşlıklar edindim. Kendimi geliştirmeme olanak sağlayan bu projeye çok teşekkür ediyorum.

Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 507 760 78 76

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang