Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

| | | |

Erasmus+ Hareketlilikleri

LET'S PLANT VOLUNTEERING SEEDS

Konum: Druskininkai/Litvanya

Organizasyon: DUC

Tarih: 04.09.2023-12.09.2023

Bu proje, gençler arasında gönüllülüğü teşvik etme ihtiyacını ele alacak ve toplum için sağladığı faydalara odaklanacaktır. Proje, Druskininkai'deki organizasyonlarda gönüllük yapan üç Avrupa Gönüllü Hizmeti (ESC) gönüllüsünün yardımıyla hazırlandığı için, tüm faaliyetler güçlü bir şekilde uygulamaya odaklanacaktır.

Ayrıca, proje şunları amaçlamaktadır:

● Yeni beceriler edinmek;

● Gönüllülük hakkında bilgi ve yeteneklerini artırmak;

● Erasmus+ Programı'nda mevcut olan fırsatlar hakkında bilgi edinmek.


Durmuş Gülbahar

lidosk 150

İlk yurt dışı deneyimimi LİDOSK sayesinde gerçekleştirdim. Baştan sonra her şeyi planladık ve yolculuğa çıktık. İlk günkü yabancılık ikinci günden itibaren yerini çok tatlı bir dostluğa bıraktı katılımcılar arasında. Asla unutmayacağım güzel anılar biriktirdim.


Taha Yağmur Aycı

lidosk 150

4-12 Eylül arasında gerçekleşen bu projeye lider olarak katıldım . Genel olarak yapılan her aktivitede görev aldım ve ek olarak ekibimi kordine etme görevini de üstlendim. Projenin asıl amacına (Gönüllülük faaliyetlerinin yaygınlaştırılması ve Erasmus + hakkında bilgi verme) ulaştığımız bir program izledik. yaptığımız SWOT analizi , ormanlık alanda gönüllü temizleme faaliyeti , okul gezisiyle gençlerin bilinçlendirilmesi ve açık alanda yaptığımız GALA etkinliğiyle “Gönüllülük” kavramı hakkında farkındalık yarattık. Projede emeği geçen herkese ve beni lider olarak gönderen LİDOSK’a teşekkür ediyorum.


Nuran Er

lidosk 150

4-12 Eylül tarihlerinde “Let’s Plant Volunteering Seeds” projesine katıldım ve inanılmaz bir deneyim kazandım. Proje sayesinde çok güzel insanlarla tanıştım, yeni arkadaşlar edindim, dilimi geliştirme fırsatı buldum, Erasmus+ ve gönüllülük kavramları hakkında daha çok bilgi edindim. İlk Erasmus+ deneyimim bu kadar güzel geçtiği için çok mutlu olduğumu ve diğer deneyimleri sabırsızlıkla beklediğimi söyleyebilirim.


Yelda Sıla Mumcu

lidosk 150

4-12 Eylül tarihleri arasında Druskininkai, Litvanya'da gerçekleşen “Let's Plant Volunteering Seeds” Erasmus+ projesinde Türkiye'yi temsil etmekten büyük bir onur duyduk. Bu özel projede; Türkiye, İtalya, Gürcistan ve Litvanya'dan gelen gençlerle beraber yerel halka dört farklı ülkenin zengin sanatını tanıtarak unutulmaz dans gösterileri sunduk. Doğanın kalbinde ağaç dikerek doğayla bütünleştik ve projemizi ölümsüzleştirdik. Okullarda Erasmus+ ve gönüllülük konularında bilgilendirmeler yaparak deneyimlerimizi paylaştık ve gençlerin vizyonunu zenginleştirdik. Dijital dönüşüm ve kültürlerarası iletişimin gücü ile diğer ülkelerin gençleriyle bir araya gelerek yeni deneyimler kazandık. Bu eşsiz deneyim için teşekkürler LİDOSK!


Zafer Artukoğlu

lidosk 150

Proje gönüllülük eğitimleri hakkında merak ettiğiniz bitin her şeyin cevaplandığı ve teşvik edildiği bir projeydi. Benim ilk projemdi ve başlangıç için çok eşsiz bir deneyimdi. Farklı kültürlerden insanlar tanımak harikaydı. Onlarla beraber elde ettiğim anıları ve deneyimleri hiçbir zaman unutmayacağım.

Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 507 760 78 76

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang