Lykia İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü

| | | |

ESC Projeleri

Türkiye – Sosyal Destek İçin Spor 3

Bu projenin amacı, insanların deneyimsel öğrenmelerine ve kültürel farkındalığı artırmalarına, dayanışma ve şefkatle, hoşgörü duygularını deneyimlemelerine, önyargılarından kurtulmalarına ve nesnel bir bakış açısı kazanmalarına, Avrupa vatandaşlığı hakkında bilgilendirilmelerine ve kendi dilleriyle ilgili farkındalıklarını artırmalarına olanak tanıyarak bilgiyi teşvik etmektir. Yerel gençlerimizin orta ve uzun vadede girişimciliği ve istihdam edilebilirliği ile farklı yabancı dilleri öğrenmenin ve deneyimlemenin yanı sıra kalkınmayı sağlamak. 9 Ay süren uzun vadeli projemizde yeterlilik oranlarını güçlendirmeyi hedefliyoruz, benzer şekilde Erasmus+ Programı ve bu program kapsamındaki fırsatlar hakkında farkındalık yaratmayı hedefliyoruz.


Carol Waleed

lidosk 150

Antalya'ya gelmek büyük bir maceraydı. Türk kültürünü öğrenmek ve uluslararası bir toplumla iç içe yaşamak arasında bana büyük bir denge sağlayan, sunacak çok şeyi olan ve çok çeşitli bir şehirde yaşama fırsatına sahip oldum. Anaokulunda çalışmak, Türk kültürünü öğrenmemin ve genç nesli etkilememin harika bir yoluydu. Özellikle bu çocukların becerilerini değiştirip geliştirdiklerini görmek beni çok memnun etti. Genel olarak bu ESC deneyimi, potansiyelimi geliştirmeme ve hepimizin bu dünyaya getirebileceği değişimi daha fazla fark etmeme yardımcı oldu.


Lejla Hrustić

lidosk 150

Selam! Ben Bosna Hersek'ten Lejla Hrustić. Aynı zamanda tıp doktoruyum. Olasılıkları keşfetmeyi ve işleri alışılmadık bir şekilde yapmayı seviyorum ve sizi de aynı şeyi yapmaya teşvik etmek istiyorum. Bu, sınırları kırmak ve yaşamda kendi benzersiz yolunuzu yaratmakla ilgili kısa bir hikaye.

Mezuniyetimden hemen sonra gönüllülük yolculuğuna başladım. Ne yazık ki, tıp öğrencileri / yeni mezunlar için seçenekler sert bir şekilde sınırlıydı, bu yüzden "ilgi alanımı" genişletmeye karar verdim. ESC projesine başvurduğumda ana odak noktası mesleğimden çok farklıydı ama yine de denemek ve belki de kendi yolumu oluşturmak istedim. Bu yüzden hastanede gönüllü olma fikrini önerdim. Ev sahibi organizasyonumun muazzam yardımı ile hayalimi mümkün kıldık. Güvenlik balonumdan çıkmak o kadar büyümeme izin verdi ki, her şeyin mümkün olduğunu söyleyebilirim!


Magdalena Milenkovska

lidosk 150

Antalya’ya 28 Mayıs'ta geldim. İlk hafta burada bir sürü arkadaş edindim.

İlk haftamdan sonra ofiste çalışmaya başladım. Erasmus+ projeleri için bazı afişler hazırladım. Ofiste Türkçe ve İspanyolca derslerimiz var. İspanyolca dersleri için İspanyolca konuşma kulübü düzenliyoruz. Bu ay Konyaaltı Plajı’nda bir piknik düzenledik. Çoğu zaman akşamları, İspanyolcalarını geliştirmek isteyen insanlar için bir Latin Amerikan kafesinde parti düzenledik.

Bu ayın her perşembe günü balıkçılık merkezindeydim, orada balıklar hakkında daha fazla şey öğrenme ve farklı balık türlerine bakma fırsatına sahibim.


Dzeneta Basociv

lidosk 150

Antalya'da geçirdiğim son 9 ay boyunca kendim ve kapasitem hakkında daha çok şey keşfettim. Anaokulunda vakit geçirirken öğretmenler ve çocuklarla iyi anlaştım. Öğretmenler benim yeni arkadaşlarım oldu, Türk kültürü ve geleneği hakkında daha fazla bilgi edinmem için geleneksel Türk etkinliklerine katılmamı sağladılar, ki bu da benim çok hoşuma gitti. Öte yandan, çocuklara İngilizce öğretirken ne kadar yaratıcı olduğumu fark ettim. Dürüst olmak gerekirse, yabancı dil öğrenmekle ilgili farklı bir bakış açısı olan çocuklarla çalışmak o kadar kolay değil. Umarım çocuklar üzerinde iyi bir etkim olmuştur ve yabancı dil öğrenmenin zevkli olduğu izlenimini edinmişlerdir. Bu projenin mükafatı olarak değerlendirdiğim en önemli şey, buradaki diğer gönüllülerle kurduğum dostluk bağlarıdır.

Lykia İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 242 247 72 82

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang