Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

| | | |

KA2 Partnerlik Projeleri

Smart Aspirations Future Employment (SAFE+ )

SAFE+ projesi, İngiltere, Türkiye, Romanya, Almanya, Hollanda ve Avusturya'dan 6 kuruluşun ortaklığıyla oluşturulmuş, gençlerin daha iyi yaşam fırsatlarına sahip olmaları için gençlik dahilinde olmayı amaçlayan bir projedir. Avrupa Birliği'nin 2020 vizyonuna göre, gelecekte işlerin yaklaşık %90'ı dijital beceriler gerektireceği tahmin ediliyor ve bu nedenle eğitim ve öğretim kurumlarının bu becerilerin gelişimini destekleyen eğitimler sunması gereklidir. SAFE+ projesi, kişiselleştirilmiş öğrenme yaklaşımlarını, işbirlikçi öğrenmeyi ve ICT'nin stratejik kullanımını destekleyerek dijital yetkinliklerin sağlanması ve değerlendirilmesini teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Projenin merkezi odak noktası, Teknoloji ve müfredat, Gelecekteki istihdam becerileri, Göç, 2030'da ve sonrasında Dahil Edilme gibi konuları gözden geçirerek geleceğin "Akıllı Şehir" vizyonunun tanınmasını artırmaktır. Bu yıl teknolojik devrim yapay zeka, sanal gerçeklik, artan web trafiği, hibrit nesil, robotlar vb. gibi konuları destekleyerek, "Akıllı Şehir" vizyonu, yukarıdan aşağıya yeniliklere uyum sağlamayan büyük teknoloji sağlayıcıları tarafından şekillendirilmektedir.

Uluslararasılaşma, dijitalleşme, modernizasyon gibi konular, deneyimsiz kuruluşlar için büyük bir zorluk olabilir. Uluslararası işbirliği alanında bile en temel becerileri bile (örneğin, e-posta etiketi veya ağ oluşturma temelleri gibi) kazanma fırsatı sınırlı olan bir kuruluş için veya özel bir ICT personeli olmayan (ve birçok kuruluşun bile bir ICT teknisyeni yok) bir kuruluş için dijitalleşme ve yaratıcılık uygulamak zor olabilir.

Bu proje, sınırlı fırsatlara sahip, kenara itilmiş gençler, kentsel ve kırsal alanlardaki uzun süreli işsizler, göçmen ve mülteci ailelerinden gençlerle çalışan kuruluşlar arasında en iyi uygulamaların paylaşılmasını amaçlamaktadır. SAFE+ ortakları, bu konuyu SWOT analizi ve ülke araştırmaları kullanarak belirlediler ve ortak ihtiyaçlarımız için çalışmamızı geliştirebileceği sonucuna vardılar.

READ MORE:

http://safeplusproject.eu/

safeplus

 

 

Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 507 760 78 76

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang