Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

| | | |

KA3 Projeleri

D.R.E.A.M.LAND (Developing Routes of Europe’s future through non-formal learning with Active Members)

Proje Hakkında

lidosk 150

AB Yeşil Mutabakatı, Avrupa'yı 2050 yılına kadar karbon emisyonlarını sıfırlayan / “karbon nötr” hale getiren ilk kıta haline getirmeyi hedefliyor. Yaklaşık 30 yıl sonrasını planladığından, Avrupa Birliği'nin Karbon Nötr Kıta uzun vadeli stratejisi günümüz gençliği için en alakalı olanıdır. . Bugünün gençliği, geleceğin karar vericilerinin büyük bir bölümünü oluşturmaktadır.

Günümüz gençlerinin siyasi okuryazarlığının düşük olması, politik kararlar üzerindeki etkilerinin düşük olduğunu belirtmesi ve gençlerin ulusal meclislerdeki temsilinin yeterli olmamasından dolayı bir gençlik ihtiyacı olarak D.R.E.A.M.LAND ortaya çıkmıştır.

8 farklı ülkeden 8 gençlik organizasyonunun oluşturduğu Developing Routes of Europe's future through non-formal learning with Active Members (D.R.E.A.M.LAND) projemiz Erasmus+ KA3: Support to policy development and cooperation - European Youth Together çağrısı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından fonlanmıştır.DREAMLAND gençler arasında siyaset hakkında farkındalığı arttırmak ve yaratmak, gençleri sivil topluma aktif olarak katılmaya istekli hale getirmek ve gençleri siyasi süreçler hakkında bilgilendirmeyi hedeflemektedir. Bu hedefler doğrultusunda, DREAMLAND projesi iki yıl boyunca LİDOSK'un koordinatörlüğünde Belçika, Slovenya, İsveç, İtalya, Kuzey Makedonya, Fransa, Finlandiya ve Türkiye'de uygulanacaktır.


Duyurular

lidosk 150

12 Haziran tarihinde düzenlediğimiz D.R.E.A.M.LAND ONLINE EĞİTİM KURSU'na katılamayanlar veya tekrar izlemek isteyenler için eğitimin tamamı şu anda YouTube'da.

Video için tıklayınız


Toplantılar

lidosk 150

D.R.E.A.M.LAND projemiz, Avrupa gençlerinin farklı kültürler arasında işbirliği yapmalarını ve ortak problemleri çözmelerini amaçlamaktadır. Türkiye’nin koordinatörü olduğu ilk Erasmus+ KA3 European Youth Together projesi olan D.R.E.A.M.LAND isimli projemizin Helsinki, Finlandiya’da açılış toplantısını gerçekleştirmiştir. Bu proje ile Avrupa gençlerinin birlikte çalışmasını ve karşılıklı anlayışı arttırarak geleceklerine politik olarak katkı sağlamalarına yönelik liderlik etmeyi hedeflemekteyiz.

Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 507 760 78 76

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang