Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

| | | |

Erasmus+ Hareketlilikleri

BRIDGE+

Konum: Starogard Gdanski/Polonya

Organizasyon: KS Beniaminek 03

Tarih: 25.04.2023-02.05.2023

"Gençler bazen telefonlar ve teknolojik cihazlarla çok zaman geçirirken, yaşlılar dijital uyum sağlayamayan bir kitledir. Projenin konusu gençlerin sağlıklı ve doğru şekilde dijitale uyum sağlaması olacak ve gençler, yaşlıların dijitalleşme sürecinde destek rolü üstlenecektir."

Bilgiyi dijital formata dönüştürme süreci olan dijitalleşme, günümüz dünyasında giderek daha önemli hale gelmiştir. Genel olarak, dijitalleşme, bireylerin, işletmelerin ve hükümetlerin rekabetçi kalabilmeleri ve hızla değişen dijital manzaraya uyum sağlamaları için hayati bir araç haline gelmiştir. Bu nedenle, katılımcılar önümüzdeki konferans programlarında bu konuyla ilgili birçok çalışma yapacaklar.


Elif İrem AKSOY

lidosk 150

25 Nisan 2 mayıs tarihleri arasında BRİDGE isimli projede yer aldım. Bu projeyle gençler ve yaşlılar arasında köprü oluşturarak dijitalleşmeye olan adaptasyonu geliştirmeye çalıştık. Bu yüzden Belediye Binasına gidip belediye başkanı ile görüştük. Huzurevine gidip yaşlılarla oyunlar oynadık. Liseye gidip bizden daha genç kişilerin fikrini aldık. Bu etkinliklerin hepsi Polonyanın bir şehrinde sabit değildi o yüzden Polonyada 3 4 farklı şehir görerek kültürünü daha çok sindirme şansına sahip olduk.


Mehmet İkbal AKBABA

lidosk 150

Bazı şeyler gençken yapılmalıdır ki insanda derinden bir etki yaratabilsin. Bu proje de böyle bir projeydi. Hem öğretici hem de geliştirici bir çok yönü var. Umuyorum yeni projelerde de yer alabilirim çünkü yine aynı deneyimleri yaşamak istiyorum.


Roselin YILDIRIM

lidosk 150

Dijitalleşme bu kadar hayatımızdayken çok fazla önemli olduğunu anlamamıştım. Bu konferans sonrasında Bu proje sonrasında her şeye daha farklı bir şekilde bakmaya başladım ve bilgi bakımından çok geliştim. Insanlar ile olan aramdaki bağı güçlendirmek için kendimde güç edindim. Farklı ülkeleri gezmeden tanıtılan sunumlardan tanımış oldum. Farklı arkadaşlıklar edindim ve mutlu ayrıldım. Herkese teşekkürler ve herkesi seviyorum.


Çağla UZUN

lidosk 150

Bu proje deneyimim oldukça güzeldi. Zamanın nasıl akıp geçtiğini bile anlamadım. Yaptığımız konferanslar, sunumlar çok güzeldi. Yaşlı insanlara yapmış olduğumuz aktiviteler de çok ince düşünülmüştü. Farklı kültürler ile etkileşim halinde olmak yeni şeyler öğrenmek gerçekten süperdi. Herkese çok teşekkür ediyorum.


Halil YAVUZ

lidosk 150

25 Nisan - 2 mayıs tarihleri arasında Polonya'nın Starogard Gdanski kasabasında BRIDGE isimli harika bir projeye katıldık. Projede Romanya, Türkiye, Yunanistan, Macaristan ve Polonya'dan toplam 35 kişiydik. Genç ve yaşlılar arasında köprü oluşturarak dijitalleşmeye olan adaptasyonu geliştirmek için birçok etkinlik yaptık. Huzurevine gidip yaşlılarla dans ettik, dijital bir oyun olan kahootu oynadık , belediye başkanıyla dijitalleşmeyle ilgili fikir alışverişi yaptık, liseye gidip bizden daha genç kişilerle dijitalleşmeyle ilgili konuşmuş olduk. Herkesin birbirinin kültürünü de öğrendiği dolu dolu bir proje geçirdik.

Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 507 760 78 76

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang